DG Vaka Yarışması

DentGroup Case Competition

DentGroup Vaka Yarışması Nedir? Ne amaçla yapılır?

DentGroup Diş Klinikleri  geleceğin diş hekimlerini keşfetmek, onları daha iyi vakalar yapma konusunda teşvik etmek amacıyla 2015 yılından itibaren genç diş hekimlerine yönelik bir vaka yarışması düzenlemektedir.

DentGroup Vaka Yarışmasının Başvuru Koşulları nedir?
Kimler katılabilir?

Diş Hekimliği Fakültelerinin 5. Sınıf öğrencileri, fakültede uzmanlığı devam eden öğrenciler ve mezuniyeti üzerinden 3 yıl geçmemiş hekimler katılabilir.

Başvurular nasıl yapılır?

Başvurular yarışmacıların www.dentgroup.com.tr adresinden vaka sunumlarını göndermeleri ile gerçekleşir.

Hangi alanlarda katılınabilir?

Yarışmaya tüm branşlarda (Ortodonti, Pedodonti, Endodonti, Protez, Tedavi, Pratisyen, Cerrahi, Periodontoloji, Estetik vs.) katılım sağlayabilir.

Değerlendirme nasıl olur, Jüri kimlerden oluşmaktadır?

Vakalar Yönetim Kurulu üyelerine sunularak en iyi ilk 10 vaka belirlenir. Ardından DentGroup’un uzman ve pratisyen diş hekimleri ile sponsor firma yetkililerinden oluşan Akademik Jüri ilk 10 içerisindeki sıralamayı belirler.

Ödüller nelerdir?

Vaka yarışmasına sektörün önde gelen firmaları sponsor olur. Her sene bu sponsorluklar doğrultusunda ilk 10’a değerli ödüller verilir. Ayrıca kazananlara DentGroup kliniklerinde staj imkanı sunulur.

Sonuçlar ne zaman, nasıl açıklanır?

Sonuçlar Ağustos ayı içerisinde www.dentgroup.com.tr adresinde ve DentGroup Facebook ve Instagram sayfasında açıklanır.

Ödül Töreni nerede, nasıl gerçekleşir?

Eylül ayında tüm sponsorların ve yarışmacıların davet edildiği, kazananlara ödüllerinin ve plaketlerinin verildiği ve kendilerine vaka sunumlarını yapma imkanının tanıtıldığı DentGroup Academy Akşam Semineri veya DDEX etkinlikleri sırasında yapılır.